חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות מישראל | 30/01/2014
``עמידר`` תפצה דייר ב- 115 אלף ש``ח לאחר שנפל במדרגות ללא מעקה
אתר NRG  :מחבר
אתר NRG מדווח כי בית משפט השלום בדימונה פסק שחברת עמידר תשלם פיצוי בסך 115,000 ₪ לתובע שנפל במדרגות ללא מעקה ונפגע בגבו.

בשנת 1998 החליק התובע במדרגות בניין בו התגורר בדירה שכורה השייכת לעמידר. התובע החליק בגרם המדרגות שהיה חלק במיוחד וללא מעקה.

כתוצאה מהנפילה נפגע התובע בגבו ואושפז בבית החולים. על כן, הגיש התובע תביעה נגד חברת עמידר שבבעלותה הדירה בה מתגורר התובע.

התובע טען בכתב התביעה כי פנה מספר פעמים לחברת עמידר והתריע על הסכנה בהיעדר מעקה בחדר המדרגות וביקש להתקין מעקה וכן ציין התובע כי תקרת חדר המדרגות נמוכה עובדה המקשה עוד יותר את העלייה והירידה במדרגות.

מנגד טענה חברת עמידר כי לא ניתן לקשור בין נפילת התובע על המדרגות לבין היעדר המעקה. כמו כן, ציינה הנתבעת כי גרם המדרגות תחום בשתי קירות ועל כן, לטענת הנתבעת אין לייחס לה רשלנות.

התובע הציג בפני בית המשפט העתקים מהמכתבים ששלח לנתבעת הנושאים חותמת ``נתקבל`` וזאת בתגובה לטענת הנתבעת שלא קיבלה מעולם מכתב מהתובע ותלונה על היעדר המעקה.
בית המשפט פסק כי הנתבעת אחראית להתקנת מעקה בבניין בו נמצאת דירה התובע שבבעלות הנתבעת. בית המשפט הוסיף ופסק כי הנתבעת פעלה ברשלנות בכך שלא התקינה את המעקה ויכלה למנוע את התאונה של התובע.

מומחה מטעם בית המשפט פסק כי לתובע נותרו 10% נכות רפואית לצמיתות וכן 10% נכות תפקודית לצמיתות.

על כן פסק בית המשפט כי הנתבעת תשלם לתובע פיצוי בסך 115,000 ₪ בגין הפסדי השתכרות,עזרת צד ג` וכיוצ``ב.