חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות מישראל | 30/01/2014
פיצוי של 75 אלף ש``ח לאישה אשר נפלה בשטח בית החולים איכילוב
אתר NRG  :מחבר
אתר NRG מדווח כי בית משפט השלום בתל אביב פסק שמדינת ישראל תשלם פיצוי בסך 75,000 ₪ לתובעת שנפלה בשטח בית החולים איכילוב בתל אביב השייך למדינת ישראל.

בשנת 2008, הגיעה התובעת מלווה בביתה לבית החולים איכילוב במטרה לבקר את בעלה שאושפז באותה העת בבית החולים. בעודה צועדת לעבר עמדת הבידוק הביטחוני, נתקלה רגלה של התובעת במחסום וכתוצאה מכך נפלה התובעת והוטחה ארצה. כתוצאה מהנפילה נגרמו לתובעת חבלות בכל חלקי גופה ולרבות שבר בירך שמאל.

התובעת הובהלה לחדר המיון בבית החולים איכילוב, שם אובחן כי היא סובלת משבר בירך שמאל על כן אושפזה התובעת ועברה ניתוח לקיבוע השבר.

לכתב התביעה צרפה התובעת חוות דעת של רופא מטעמה שקבע כי לתובעת נכות זמנית בשיעור 100% לתקופה מסויימת ולאחר מכן 50% וכעת לא ניתן עדיין להעריך את נכותה הצמיתה. על כן, ביקשה התובעת מבית המשפט שיפסוק לפי אחוזי הנכות שקבע לה מוסד לביטוח לאומי והן 19% נכות לצמיתה.

הנתבעת טענה מנגד כי אין כל עדויות מלבד עדות התובעת בעניין מקום נפילתה וכי התובעת נפלה בכלל ללא כל קשר להיתקלות במחסום הכניסה לבית החולים.
על כן, טענה הנתבעת כי אין לייחס לה כל חבות ואחריות אודות הפגיעה של הנתבעת. כמו כן טענה הנתבעת שעל בית המשפט לפסוק בהתאם לחוות הדעת שהוגשה מטען המומחה של התובעת שפסק כי כרגע לתובעת אין כל נכות וזאת לטענת הנתבעת לאור העובדה כי התובעת שבה לעבוד בעבודה פיזית כעובדת ניקיון.

בית המשפט פיצל את פסק הדין לשאלת החבות והאחריות ולשאלת הנזק. בשאלת החבות והאחריות פסק בית המשפט כי הנתבעת אחראית לנזק שנגרם לתובעת וכי היה עלייה להנחות ולהוביל את ציבור מבקרי בית החולים בשביל גישה ללא כל מחסומים. בשאלת הנזק פסק בית המשפט כי אין לקבל ולייחס כל חשיבות לקביעת המוסד לביטוח לאומי שכן התובעת שבה לעבוד בשלוש מקומות בהם עבדה בעבודת ניקיון פיזית ובכך הוכח כי התובעת החלימה. על כן פסק בית המשפט כי הנתבעת תפצה את התובעת בסך 75,000 ₪ בגין הפסדי שכר בעבר, הוצאות רפואיות וכיוצ``ב.