חדשות בנזקי גוף מישראל | 06/01/2014
פיצויים במאות אלפי שקלים לתיירת שנפגעה ממחסום בנמל ת``א
אתר NRG מדווח כי בית משפט השלום בראשון לציון פסק שעיריית תל אביב וחברת ``אוצר מפעלי ים בע``מ`` ישלמו לתיירת מדנמרק פיצוי בסך 391,000 ₪ בגין פגיעת התובעת בראשה ממחסום כלי רכב בחניון בנמל תל אביב.

התובעת הגיעה בחודש מאי 2008 לנמל תל אביב בדרכה לאולם אירועים בו נערכה חתונת זוג חברים שלה. בדרכה לאולם האירועים, עת שצעדה עם חברים נוספים, נאלצו היא וחבריה לעבור מתחת למחסום הכניסה למכוניות היות והשטח המיועד להולכי הרגל היה חסום לאור שיפוצים באזור.

בעת שצעדה התובעת מתחת למחסום המכוניות העשוי מברזל, התמוטט לפתע המחסום ופגע בעוצמה רבה בראשה של התובעת. התובעת פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים שם אובחנה כסובלת מסחרחורת, כאבי ראש וזעזוע מח קל. על כן, הגישה התובעת תביעה לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לה נגד עיריית תל אביב וחברת ``אוצר מפעלי ים בע``מ`` שהינה בעלת החניון בתל אביב.

מנגד הגישה הנתבעת אוצר מפעלי ים בע``מ הודעה לצד שלישי נגד עיריית תל אביב בטענה שזו אחראית על פינוי הפסולת מאתר נמל תל אביב ולאחר שחברת אוצר מפעלי ים התריעה בפני העיריה על פינוי הפסולת שכן הפסולת מהווה סכנה ומכשול למבקרי נמל תל אביב והעיריה לא עשתה דבר, העיריה הינה אחראית לנזקים שנגרמו לתובעת.

במקביל הגישה העיריה הודעה לצד שלישי נגד חברת אוצר מפעלי ים שזו תפצה את התובעת היות והיא אחראית על השטח בו נפגעה התובעת.

התובעת צרפה לכתב התביעה חוות דעת נוירולוגית אשר קבעה כי נותרה בעקבות התאונה עם 28% נכות לצמיתות.

בית המשפט פסק כי אכן התובעת נפגעה לאור שיפוצים שהיו בשטח נמל תל אביב בכלל ובשטח החניון בפרט וכי עיריית תל אביב התרשלה בכך שלא מצאה דרכים חלופיות למעבר של הולכי רגל ואף לא דאגה להציב שלטי אזהרה מפני סכנה של מעבר הולכי רגל. על כן פסק בית המשפט שהעיריה אחראית לנזקי התובעת. כמו כן, פסק בית המשפט כי גם חברת ``אוצר מפעלי ים בע``מ`` אחראית לנזקי התובעת היות והינה בעלת החניון בה נפגעה התובעת וכי הינה נושאת באחריות לנזקי התובעת בכך שלא הזהירה את הולכי הרגל בכלל והתובעת בפרט מפני הסכנה שבמעבר מתחת למחסום המכוניות וכי לא דאגה לבדוק שהמחסום תקין.

בית המשפט פסק כי לתובעת אשם תורם בשיעור 10% וזאת לאור שיקול דעת לקוי בהליכה מתחת למחסום ברזל.

על כן, פסק בית המשפט כי הנתבעות ישלמו לתובעת פיצוי בסך 391,000 ₪ + 4,000 ₪ עבור כרטיס טיסה.