חדשות בביטוח ומבטחים מישראל | 13/10/2013
תביעת רשלנות רפואית הוגשה כנגד ``תיירות מרפא``
אתר YNET  :מחבר
אתר YNET מדווח כי תביעה ראשונה מסוגה הוגשה במדינת ישראל נגד ``תיירות מרפא`` ע``י אימו של פעוט שנפטר לאחר ניתוחים רבים ובטענה לרשלנות רפואית מצד הטיפול במסגרת תיירות מרפא.

לטענת התובעת, לפני כ – 3 שנים הגיעה לישראל עם בנה ליוסוב שהיה כבן שנתיים לחוות דעת וטיפולים לאור ציסטה שאובחנה בגבו.

האם טענה כי תחילה הגיעה לבית החולים שניידר שם אובחנה הציסטה בגבו של ליוסוב אך הרופאים בבית החולים החליטו כי יש להמתין חצי שנה לפחות על מנת שליוסוב יגדל מעט. המלצה זו קיבלה האם גם מרופאים ברוסיה.

לאחר מכן פנתה האם לחוות דעת נוספת בבית החולים איכילוב בתל אביב במסגרת תיירות מרפא, מעין חברת תיווך בין חולים מחו``ל ורופאים בישראל. שם, נאמר לה כי ניתן לנתח את ליוסוב להוצאת הציסטה אך ראשית יש לנתח את הוושט היות וליוסוב סבל מריפלוקס וכך נעשה, ראשית נותח ליוסוב לתיקון הוושט.

לאחר הניתוח חזרו האם וליוסוב לרוסיה שם החל מצבו להידרדר והוא החל להקיא דם. האם הטיסה את ליוסוב בחזרה לישראל לבית החולים איכילוב. הרופאים החליטו לנתח את הציסטה בגבו למרות העובדה שהוא מקיא דם. לאחר ניתוח להוצאת הציסטה החל מצבו של ליוסוב להידרדר והרופאים נאלצו לנתח את הוושט שקרסה פעם נוספת והפעם הבחינו כי בניתוח הראשון ניזוקה הקיבה של ליוסוב ובלית ברירה ולאחר התייעצות עם מומחים תוך כדי הניתוח נאלצו הרופאים לכרות את הקיבה של ליוסוב וזאת על מנת להציל את חייו. כך, עבר ליוסוב 8 ניתוחים עד שמצבו הידרדר והוא נפטר.

בכתב התביעה טענה האם כי הטיפולים, הניתוחים, השהייה בארץ, הטיסות וכל ההוצאות מסביב מומנו מכיסה הפרטי וכשלא יכלה יותר לממן את האשפוזים של בנה נאלצה להוציא אותו מבית החולים בעודו סובל מזיהום קשה.

בנוסף, טענה האם כי בנה ליוסוב נקבר בישראל, עובדה המקשה עליה מאוד שכן בכל פעם שברצונה לבקר את בנה היא צריכה להוציא אשרת כניסה לישראל, הליך ארוך שעלותו רבה.
על כל זאת, על הרשלנות הרפואית שהובילה למותו של בנה הפעוט, על הסבל הרב שעבר ב – 8 הניתוחים ו – 20 ההרדמות השונות הגישה האם תביעה נגד ``תיירות מרפא``.

מבית החולים איכילוב נמסר כי הילד קיבל טיפול רפואי רב ממיטב המומחים והוא הוצא מבית החולים על ידי אימו למרות התנגדות הצוות הרפואי וכמו כן עבר הילד ניתוחים וטיפולים נוספים הן ברוסיה והן בבתי החולים השונים בארץ שייתכן שהם אלו שהובילו למותו.

כמו כן בית החולים מסר בתגובה כי לא היה ולא יהיה לבית החולים שיקול כלכלי בעת הטיפול בחולים ולא משנה באיזו מסגרת נמצא המטופל.