פסיקה בנזקי גוף ותאונות בבתי מלון מישראל | 21/02/2012
ת``א 15773-03 (שלום ת``א) שרפי נ` מלון גלי אילת
השופטת אגי זהבה  :מחבר
 

תאריך: 18.01.12

בית משפט השלום בת"א

ת"א 15773-03

כב' השופטת אגי זהבה
שרפי נ' מלון גלי אילת

 

 

עובדות:

 

בימ"ש השלום בתל אביב, דן בתביעה בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע 1 (קטין ביום האירוע), בעת שביקר במלון "גלי אילת". בשעה שהמתין עם הוריו בלובי המלון, שיחק התובע עם ילדים נוספים בלובי המלון, לפתע הוא נתקל בדלפק זכוכית, נפל על גבו ופלטת הזכוכית נפלה עליו ופצעה אותו קשה בבטנו. התובע נאלץ לעבור מס' ניתוחים, הוא הורדם והונשם ונותר עם נכות רפואית ותפקודית לצמיתות.

 

נקבע:

 

ביהמ"ש דן בשאלת האחריות, וקבע כי על בעלי המלון להיות אחראים כלפי האורחים ומבקרי המלון וכי חלה עליהם חובת זהירות. במקרה זה, היה צריך המלון לצפות כי פלטת הזכוכית במקום עשויה להתנתק מהדלפק עליו היא מונחת וכי מטבע הדברים יכולים ילדים לשחק במקום ולהיתקע ברהיטים שונים ובין היתר בדלפק. על כן קבע בית המשפט כי הנתבעים הפרו חובה זו ועליהם לפצות את התובע בגין נזקי הגוף שנגרמו לו.
בשאלת האשם תורם – קבע ביהמ"ש כי אין לייחס לתובע שהיה קטין אשם תורם שכן הוא נהג כפי שילדים אחרים נהגו והתנהגותו לא חרגה מהתנהגות ילד אחר בגילו. מאידך, קבע ביהמ"ש כי על הורי התובע היה לנהוג בזהירות שכן בלובי המלון היו דלפקי זכוכית, ועל כן היה עליהם להשגיח על התובע 1 ולמנוע את התרוצצותו בלובי.

לכן, הורה ביהמ"ש כי מסכום הפיצוי שייפסק ישיבו הורי התובע (שהינם צדדים שלישיים) לנתבעים 20% במסגרת תביעת שיפוי.

לסיכום פסק ביהמ"ש כי התובע יפוצה בסך של 490,340 ₪ + הוצאות משפט לרבת חוות דעת משפטיות + שכ"ט עו"ד בשיעור 20%.