חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות ורשלנות מישראל | 17/03/2011
2 סטודנטיות טוענות כי נדבקו בשחפת עקב רשלנות המרצה
Nrg אתר  :מחבר
אתר Nrg מדווח כי 2 סטודנטיות למשפטים מהאוניברסיטה הגישו תביעה לפיצויים נגד מרצה אשר לטענתן שלחה אותן למתקן כליאה אשר מיועד לקורבנות סחר בנשים ושם נדבקו השתיים במחלת השחפת.

הסטודנטיות ערכו סטאז` במתקן הכליאה, אשר כלל שיעורים עיוניים וכן ביקורים חודשיים במתקן עצמו שבו עצורות נשים שנסחרו לצורכי זנות. לטענת התובעות, לפני שהן הגיעו למתקן הכליאה, גילו 2 סטודנטיות אחרות כי במקום נמצאת חולת שחפת וכי הצוות במקום עבר בעקבות זאת בדיקות מתאימות.

לטענת התובעות, אותן סטודנטיות יידעו את המרצה בדבר המחלה במקום וזו טענה כי הן אינן צריכות להיבדק וכי אין צורך להזהיר את יתר הסטודנטים מפני ביקור במקום. כשבוע לאחר מכן, ביקרו במקום התובעות אשר לא ידעו כי נמצאת במקום חולת שחפת ולאור זאת גם לא נקטו באמצעי זהירות כלשהן.

לאחר שהשתיים עברו בדיקות, נתגלה כי הן נדבקו במחלה. לאור זאת, הגישו הן תביעה ע``ס של 2.5 מיליון ש``ח נגד המרצה ונגד האוניברסיטה העברית, בטענה של רשלנות.


לפני מספר חודשים דיווחנו כי חולה דיאליזה הגיש לבית משפט השלום בירושלים תביעה לפיצויים נגד בית החולים הדסה עין כרם , בטענה כי נדבק בצהבת זיהומית לאחר שקיבל בטעות עירוי באמצעות מחט של שכנו לחדר אשר חולה במחלה.