חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות ורשות מקומית מישראל | 17/02/2011
עיריית עכו חויבה לפצות נער שנכווה ממדורת ל``ג בעומר
News1 אתר  :מחבר
אתר News1 מדווח כי בית משפט השלום בקריות קבע שעיריית עכו אחראית לפצות נער שניזוק לאחר שנפל בשטח ציבורי ונכווה ממדורת ל``ג בעומר שהתקיימה באותה עת.

המקרה אירע בשנת 1999, בעת שהתובע היה כבן 14. באותה עת התקיימו מדורות ל``ג בעומר, אשר הודלקו במקום אשר גובל בשטח בו ביצעה עיריית עכו עבודות בנייה והיו מפוזרים בו פסולת ואבנים. התובע מעד במקום ונפל לתוך המדורה.

התובע הגיש תביעה לפיצויים נגד עיריית עכו, אשר לטענתו לא פיקחה כראוי על המתרחש בשטח ציבורי. לכתב התביעה צירף התובע חוות דעת רפואית במסגרתה נקבעו לו 10% נכות לצמיתות בתחום הכירורגיה הפלסטית.

בית המשפט קבע כאמור שעיריית עכו אחראית לנזקי התובע, שכן אירועי ל``ג בעומר הם אירועים ידועים ומסוכנים ועל העירייה לפקח על אירועים אלו ולהקצות להם מקום בטוח ומסודר.

לאור זאת, קבע בית המשפט כי העירייה התרשלה והפרה את חובתה. יחד עם זאת, קבע בית המשפט כי על התובע תוטל אחריות תורמת לאירוע בשיעור של 20%.


אתמול דיווחנו כי רוכב אופניים אשר נגרמו לו נזקי גוף עקב התנגשות ברוכב אופניים אחר בפארק הירקון בתל-אביב, הגיש תביעה לפיצויים נגד עיריית תל-אביב בטענה של רשלנות מצד העירייה.