חדשות בביטוח ומבטחים וביטוח רפואי מישראל | 29/04/2008
בריאות כללית וכלל ביטוח ישיבו 70 אלף שקלים למבוטח
גלובס  :מחבר
אתר גלובס מדווח כי בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי החברות בריאות כללית וכלל ביטוח ישיבו 70 אלף שקלים למבוטח, אשר רכש פוליסת נסיעות לא מתאימה.

המערערים, אם ובנה, הסובל ממחלה כרונית, ביקשו לטוס לארה``ב. רופא משפחה אשר בדק את הנער קבע כי אין כל מניעה לטיסה. עם זאת, בעת שביקשו המערערים לרכוש ביטוח, הוחלט לרכוש פוליסה ``משופרת`` של חברת הביטוח, הכוללת החמרה של מחלה קיימת.

מספר ימים לאחר הנסיעה, חלה החמרה במחלתו של הנער, אשר טופל בארה``ב. המערערים שילמו לבית החולים עשרות אלפי דולרים בהסתמך על הפוליסה שבידם. חברת הביטוח, מצידה, טענה כי אינה מחויבת להשיב סכומים אלו, כיוון שמצבו של הנער היה בגדר חריג והפוליסה אינה מכסה את הארוע.

השניים תבעו את שירותי בריאות כללית ואת חברת הביטוח כלל בבית משפט השלום, אולם תביעתם נדחתה. בערעור, הפך בית המשפט המחוזי את ההחלטה, ומתח ביקורת על התנערות קופת החולים מאחריותה לפוליסה.

בית המשפט קבע כי על משווק הפוליסה לוודא כי המבוטח הבין היטב את תניות הפוליסה. עוד צוין כי הרוכש הסביר יכול להניח שלקופת החולים בה הוא חבר יש ידע על מצבו הרפואי וכי יוצע לו ביטוח התואם את מצבו הרפואי.

כזכור, בחודש פברואר דיווחנו כי בית משפט השלום בתל אביב ביקר את חברת הביטוח שירביט , אשר ניסתה להתנער מחובתה לשלם תשלום המגיע למבוטחים אשר רכשו מהחברה ביטוח נסיעה לחו``ל.

למידע נוסף בענייני ביטוח ומבטחים - לחצו כאן .